Masáže Beruli

Reflexní terapie

První zmínky o této metodě jsou ze třetího tisíciletí př.n.l. Tehdy se nazývala "metodou pozorování nohou". Reflexní terapie a akupunktura mají společné kořeny v Číně.

Zřetelná nástěnná malba z roku 2330 př.n.l., nalezená v hrobce egyptského lékaře, však svědčí o tom, že metoda byla od pradávna používána i ve starém Egyptě. Na barevné malbě je jednoznačně znázorněná masáž šlapky a dlaně. Je prakticky vyloučena tehdejší komunikace mezi východní Asií a Egyptem.

Reflexologie je celostní léčebná metoda, působící na příčinu nerovnováhy celého těla místo pouhého potlačování místních bolestí léky nebo odstranění postižené části těla. V reflexologii se postižená část těla projeví zvýšenou citlivostí reflexních bodů na rukou a nohou. Po jejich stimulaci vyšle nervový systém do mozku nový, správný signál. Opakovaným působením se beněčná paměť mění a tělesná funkce se obnoví. Současně vymizí zvýšená citlivost reflexních bodů.

Krása reflexologie je v tom, že se snadno používá takřka v každém prostředí a nevyžaduje žádné speciální vybavení. Pro samoléčbu nepotřebujete nic než své ruce. Ošetření nohou je nejpřínosnější, pokud je poskytne jiná osoba a léčebná energie tak může volně obíhat v těle.Například pokud trpíte třeba zácpou, nadýmáním, migrénou, měli byste podstoupit úplné ošetření nohou 2x týdně, 2 týdny po sobě.a dále dle aktuálního stavu. I ty nejúpornější zdravotní potíže mohou na reflexologická sezení příznivě zareagovat, často i po selhání všech ostatních metod. Jste-li zdraví a v dobré kondici a reflexologie vám má posloužit jenom k udržení tohoto stavu, stačí zpravidla jedno sezení s úplným ošetřením nohou za měsíc.

Kdy nejít na reflexní terapii

Trpím-li trombózou či zánětem žil. Jsou-li křečové žíly z boku chodidla a na nártu také se nedá správně pracovat. Cukrovka je také problematická. Bohužel i  pokud jste v průběhu léčení rakoviny, se tato metoda nedoporučuje.